Coursing 29.5 a 30.5.2010

8. července 2007 v 18:55 |  Společenský život na penzionu

Trénink coursingu 29.5 a 30.5

29.5 a 30.5.2010 proběhl další úžasný trénink coursingu. Víkendu ale předcházela úprava trati.
Bylo potřeba posekat velkou plochu mokré  vysoké trávy. Navíc bylo vše podmáčené a celý týden pršelo. Po velkých problémech se podařilo připravit většinu plochy a tak se v sobotu mohlo začít. Počasí nám mimořádně přálo a běhalo se s velkým nasazením. První kolo bylo tak vyrovnané, že  o první místo bojovali hned 4 psi se stejným počtem bodů. Hodnotilo se dle národního  bodovacího systému. Druhý běh byl proto mimořádně napínavý a ve hře o první místo zůstali 3 psi a tak na další běžce, kteří získali  o bod či dva méně, již diplomy nezbyly. Po vyhlášení vítězů a předání cen jsme se dohodli, že ještě poběžíme sprint do kopce. Matyáš to ale vzal jako prověrku kondice psů a s navijákem se zastavil až v polovině velké sjezdovky.
dolů na start dalšímu
běžci. Tak jako při předchozím tréninku se nikomu nechtělo domů a tak si pejsi ještě hráli a lidé
si povídali u piva a klobásek.
V neděli
bylo od rána zataženo a tak nám bylo jasné, že stihneme maximálně jeden běh. Trat byla
hodně zajímavá a
složitá, tentokrát byly využity i různé terénní překážky.   Po prvním kole se spustil vydatný