Leden 2010

A máme tady konečně jaro

4. ledna 2010 v 16:45 NOVINKY

                Přejeme všem zdraví a pohodu v roce 2011.

novy rok

                 Sněží a sněží a vánoce jsou za dveřmi.

vanoce
VÝSTAVA PSU V LIPOVÁ-LÁZNĚ- SARANGA SHOW
více fotek a výsledky  na www.jalabousaranga.websnadno.cz a v galerii:www.dropbox.com/gallery/7775618/1/SARANGA%20SHOW?h=fd5ca7

vlajka

Druhý víkend v září, 11.9. a 12.9.2010
se konala zcela ojedinělá akce- výstava rhodézkých ridgebacků jedné chovné stanice. Pod záštitou SARANGA SHOW proběhla i výstava psů jiných plemen včetně kříženců- VOŘECH SHOW. K setkání jsme si vybrali nádherné místo uprostřed lesů areál Miroslav v Lipové-lázně. Psi byli posuzováni rozhodčí dle pravidel. Po zahájení byla slavnostně vztyčena vlajka chovné stanice a po té již vběhli první jedinci do kruhu.
Vzrušení stoupalo se stářím psů. V mezitřídě fen se sešly všechny sestry jednoho vrhu a bylo téměř nemožné vybrat vítězku. Nejzajmavější byla otevřená třída fen, kde bojovaly odchovy 5 vrhů.Největší potlesk patřil veteránům, psovi a feně ve věku 10 let. K posouzení nastoupilo celkem 31 ridgebacků, což je úctyhodný počet. Do klání o nejhezčí hlavu a ridge nastoupilo 17 jedinců a nikdo z diváků ani majitelů nechtěl být v té chvíli na místě rozhodčí, tak vyrovnané odchovy se sešly.  Po předání posledních cen a gratulacích nejlepšímu jedinci výstavy se symbolicky bouchlo šampaňské a připilo na zdar dalším ročníkům. Dky mnoha sponzorům vítězové dostali poháry, diplomy, medaile a krásné ceny,dárky si odnesli úplně všichni. Pokusili jsme se i o hromadné foto, podařilo se s většinou pejsků. Díky perfektní organizaci a krásnému počasí se vše vydařilo na výbornou a opravdu všichni byli spokojeni. Páničci i pejsci si užili výstavu, napětí a setkání se starými i novými kamarády.Atmosféra byla prostě dokonalá.
pohary

      
Odpoledne jsme posuzovalina výstavě Vořech show velká plemena ostatních ras. Přihlášení jedinci byli opravdu krásnými přestaviteli svého plemene. Do bojů o vítězství postoupilo 6 psů, z nich trojice rozhodčích vybrala vítěze a určila další místa. Ocenění si odnesli krásné ceny a poháry. Po nich nastoupili malí psi a kříženci. Každý majitel se snažil představit svého psího kamaráda v tom nejlepším světle a ukázat co umí. Všichni ale byli krásní a něčím úžasní a pro svého pána jedineční a tak vybrat toho "Nej" bylo opravdu těžké. Vrcholem dne byl tzv. karneval, kde se představili pánečci a pejsi v maskách. Některé vyvolaly u diváků i poroty záchvaty smíchu, jiné velký obdiv. Ale i mezi nimi jsme museli vybrat vítěze na prvních pět míst. Po ukončení focení jsme se pomalu začali rozcházet a těšili se na další den, kdy byl naplánován sprint a coursing.
V neděli se k nám přidalo hodně dalších psů, kteří se těšili na jejich oblíbený sport. Začali jsme sprintem, což bylo pro dost běžců záludné, protože se snažili střapec nadběhnout a tak ztratili několik cenných vteřin. Za prvních deset míst se udělovaly body a ty se posléze přičetly k výsledkům v coursingu. Běhalo se s chutí a nasazením a každý bod byl těžce vybojovaný. Trénink bylo hodně napínavý a ještě poslední pes zamíchal pořadím na medailových místech. Pozdě odpoledne  skončil dvoudenní nádherný víkend plný zážitků.
Setkali se lidé a psi, kteří se dlouho neviděli a seznámili se majitelé odchovů jedné stanice. Někteří si poprvé zkusili výstavu, jiní poznali nové sporty. Prožívali jsem sprint s greyhoundem a to se nepodaří každý den. Přestože na jednom místě strávilo víkend více jak 60 psů a mnoho lidí, nevznikl žádný problém a  všichni si to náramně užili. Moc se těšíme na další ročník.
Děkujeme sponzorům: CHS SARANGA, Penzion Zátiší, RS Miroslav, Antonie Ostrá, Hana Sonnenscheinová, Narcisa Lišková, Šuška s.r.o, Hotel FIT Přerov, manželé Bezděkovi Zlín, VZP, Hotýlek U kance, ZKO 193 Jeseník,Městská kulturní zařízení Jeseník, Jesenický týdeník, sdružení cestovnícho ruchu, výcvikové obojky-Aleš Malý.
VÝSTAVA PSU V LIPOVÁ-LÁZNĚ- SARANGA SHOW
saranga

Druhý víkend v září, 11.9. a 12.9.2010 proběhne výstava rhodéských ridgebacků a dalších plemen psů včetně kříženců.
Chovná stanice SARANGA a penzion ZÁTIŠÍ pořádají výstavu odchovů SARANGA. Historie
chovu rhodéských ridgebacků v této stanici začíná v roce 1996 a do dnešního dne jejich potomci slaví mnoho sportovních i výstavních úspěchů. Bude jistě mimořádné zajímavé
vidět tolik jedinců stejné chovné stanice a sledovat jejich klání ve výstavním kruhu.
Zvláštní kategorie budou " Hosté", kam se přihlásili psi a feny RR spojených s chovnou stanicí Saranga jako například krycí psi. Propozice a posuzování rozhodčími budou dle pravidel. Odpoledne se mohou do soutěže zapojit psi jakékoli rasy včetně kříženců a zkusit si zabojovat o umístění. Ze všech přihlášených vybere trojice rozhodčích 6 postupujících a z těch vzejdou vítězové. O nich pomohou rozhodovat i diváci. Ocenění jedinci si odnesou
poháry, medaile. diplomy a spustu krásných dárků. Odměny čekají na všechny účastníky výstavy.
Následující den, v neděli, si mohou pejsci užít při coursingovém tréninku.
Přijďte ocenit krásu plemene rhodéský ridgeback , povzbudit soutěžící a pobavit se anebo rovnou se zúčastnit se svým psem.  
Místo konání: lyžařský areál Miroslav, Lipová-lázně
PROGRAM:
11.9.2010
sobota
7.30 - 9.00 h přejímka psů
9.15 - 9.30 h zahájení posuzování
13.00 h.
VOŘÍŠKYÁDA - zahájení posuzování jiných ras a kříženců
12.9.2010
neděle
Trénink coursing a sprintu
TĚŠÍME SE NA LÉTO, krásně nám kvete zahrada    
letoleto
leto

VÍKEND S COURSINGEM       NABÍDKA ŠTĚŇÁTEK-více v rubrice Společenský život
29.5.a 30.5. jsme si náramně užili při tréninku coursingu. V sobotu nám počasí přálo a boje o diplomy byly mimořádně napínavé. Po předání cen jsme ještě postavili trať pro sprint do kopce. Nechybělo ani občerstvení a nikomu se nechtělo domů. V neděli se nám bohužel podařilo odběhat jen jedno kolo.Pršelo a pršelo. Více najdete v rubrice Společenský život. Již ted plánujeme další trénink v červenci.
bou dobeh
bou dobeh2


1.5. a 2.5. proběhl trénink coursingu v Lipová-lázně.Pořadatelé Penzion Zátiší a Český pes. Akce se úžasně vydařila a vítězové si odnesli krásné medaile a nádherný dosrt. Celý článek a více fotek najdete v rubrice Společenský život. Moc se všichni těšíme na příště.
coursing
coursing
Na jaro připravujeme novinku!
Pro pejsky našich hostů a přátel chystáme možnost zkusit si zaběhat coursing anebo agility. Nemusíte mít žádné zkušenosti a přesto si to se svým pejskem opravdu užijete.Svátky máme za námi a Silvestr byl ve velkém stylu jako obvykle
V rubrice "Společenský život" přibývají texty a fotky
V rubrice "Ubytování" jsem přidali nové fotečky koupelen a kuchyňky
Také v rubrice Fotografie jsou nové obrázk
Těšíme se na vás v zimní sezóně 2010.