A máme tady konečně jaro

4. ledna 2010 v 16:45 |  NOVINKY

                Přejeme všem zdraví a pohodu v roce 2011.

novy rok

                 Sněží a sněží a vánoce jsou za dveřmi.

vanoce
VÝSTAVA PSU V LIPOVÁ-LÁZNĚ- SARANGA SHOW
více fotek a výsledky  na www.jalabousaranga.websnadno.cz a v galerii:www.dropbox.com/gallery/7775618/1/SARANGA%20SHOW?h=fd5ca7

vlajka

Druhý víkend v září, 11.9. a 12.9.2010
se konala zcela ojedinělá akce- výstava rhodézkých ridgebacků jedné chovné stanice. Pod záštitou SARANGA SHOW proběhla i výstava psů jiných plemen včetně kříženců- VOŘECH SHOW. K setkání jsme si vybrali nádherné místo uprostřed lesů areál Miroslav v Lipové-lázně. Psi byli posuzováni rozhodčí dle pravidel. Po zahájení byla slavnostně vztyčena vlajka chovné stanice a po té již vběhli první jedinci do kruhu.
Vzrušení stoupalo se stářím psů. V mezitřídě fen se sešly všechny sestry jednoho vrhu a bylo téměř nemožné vybrat vítězku. Nejzajmavější byla otevřená třída fen, kde bojovaly odchovy 5 vrhů.Největší potlesk patřil veteránům, psovi a feně ve věku 10 let. K posouzení nastoupilo celkem 31 ridgebacků, což je úctyhodný počet. Do klání o nejhezčí hlavu a ridge nastoupilo 17 jedinců a nikdo z diváků ani majitelů nechtěl být v té chvíli na místě rozhodčí, tak vyrovnané odchovy se sešly.  Po předání posledních cen a gratulacích nejlepšímu jedinci výstavy se symbolicky bouchlo šampaňské a připilo na zdar dalším ročníkům. Dky mnoha sponzorům vítězové dostali poháry, diplomy, medaile a krásné ceny,dárky si odnesli úplně všichni. Pokusili jsme se i o hromadné foto, podařilo se s většinou pejsků. Díky perfektní organizaci a krásnému počasí se vše vydařilo na výbornou a opravdu všichni byli spokojeni. Páničci i pejsci si užili výstavu, napětí a setkání se starými i novými kamarády.Atmosféra byla prostě dokonalá.
pohary

      
Odpoledne jsme posuzovalina výstavě Vořech show velká plemena ostatních ras. Přihlášení jedinci byli opravdu krásnými přestaviteli svého plemene. Do bojů o vítězství postoupilo 6 psů, z nich trojice rozhodčích vybrala vítěze a určila další místa. Ocenění si odnesli krásné ceny a poháry. Po nich nastoupili malí psi a kříženci. Každý majitel se snažil představit svého psího kamaráda v tom nejlepším světle a ukázat co umí. Všichni ale byli krásní a něčím úžasní a pro svého pána jedineční a tak vybrat toho "Nej" bylo opravdu těžké. Vrcholem dne byl tzv. karneval, kde se představili pánečci a pejsi v maskách. Některé vyvolaly u diváků i poroty záchvaty smíchu, jiné velký obdiv. Ale i mezi nimi jsme museli vybrat vítěze na prvních pět míst. Po ukončení focení jsme se pomalu začali rozcházet a těšili se na další den, kdy byl naplánován sprint a coursing.
V neděli se k nám přidalo hodně dalších psů, kteří se těšili na jejich oblíbený sport. Začali jsme sprintem, což bylo pro dost běžců záludné, protože se snažili střapec nadběhnout a tak ztratili několik cenných vteřin. Za prvních deset míst se udělovaly body a ty se posléze přičetly k výsledkům v coursingu. Běhalo se s chutí a nasazením a každý bod byl těžce vybojovaný. Trénink bylo hodně napínavý a ještě poslední pes zamíchal pořadím na medailových místech. Pozdě odpoledne  skončil dvoudenní nádherný víkend plný zážitků.
Setkali se lidé a psi, kteří se dlouho neviděli a seznámili se majitelé odchovů jedné stanice. Někteří si poprvé zkusili výstavu, jiní poznali nové sporty. Prožívali jsem sprint s greyhoundem a to se nepodaří každý den. Přestože na jednom místě strávilo víkend více jak 60 psů a mnoho lidí, nevznikl žádný problém a  všichni si to náramně užili. Moc se těšíme na další ročník.
Děkujeme sponzorům: CHS SARANGA, Penzion Zátiší, RS Miroslav, Antonie Ostrá, Hana Sonnenscheinová, Narcisa Lišková, Šuška s.r.o, Hotel FIT Přerov, manželé Bezděkovi Zlín, VZP, Hotýlek U kance, ZKO 193 Jeseník,Městská kulturní zařízení Jeseník, Jesenický týdeník, sdružení cestovnícho ruchu, výcvikové obojky-Aleš Malý.
VÝSTAVA PSU V LIPOVÁ-LÁZNĚ- SARANGA SHOW
saranga

Druhý víkend v září, 11.9. a 12.9.2010 proběhne výstava rhodéských ridgebacků a dalších plemen psů včetně kříženců.
Chovná stanice SARANGA a penzion ZÁTIŠÍ pořádají výstavu odchovů SARANGA. Historie
chovu rhodéských ridgebacků v této stanici začíná v roce 1996 a do dnešního dne jejich potomci slaví mnoho sportovních i výstavních úspěchů. Bude jistě mimořádné zajímavé
vidět tolik jedinců stejné chovné stanice a sledovat jejich klání ve výstavním kruhu.
Zvláštní kategorie budou " Hosté", kam se přihlásili psi a feny RR spojených s chovnou stanicí Saranga jako například krycí psi. Propozice a posuzování rozhodčími budou dle pravidel. Odpoledne se mohou do soutěže zapojit psi jakékoli rasy včetně kříženců a zkusit si zabojovat o umístění. Ze všech přihlášených vybere trojice rozhodčích 6 postupujících a z těch vzejdou vítězové. O nich pomohou rozhodovat i diváci. Ocenění jedinci si odnesou
poháry, medaile. diplomy a spustu krásných dárků. Odměny čekají na všechny účastníky výstavy.
Následující den, v neděli, si mohou pejsci užít při coursingovém tréninku.
Přijďte ocenit krásu plemene rhodéský ridgeback , povzbudit soutěžící a pobavit se anebo rovnou se zúčastnit se svým psem.  
Místo konání: lyžařský areál Miroslav, Lipová-lázně
PROGRAM:
11.9.2010
sobota
7.30 - 9.00 h přejímka psů
9.15 - 9.30 h zahájení posuzování
13.00 h.
VOŘÍŠKYÁDA - zahájení posuzování jiných ras a kříženců
12.9.2010
neděle
Trénink coursing a sprintu
TĚŠÍME SE NA LÉTO, krásně nám kvete zahrada    
letoleto
leto

VÍKEND S COURSINGEM       NABÍDKA ŠTĚŇÁTEK-více v rubrice Společenský život
29.5.a 30.5. jsme si náramně užili při tréninku coursingu. V sobotu nám počasí přálo a boje o diplomy byly mimořádně napínavé. Po předání cen jsme ještě postavili trať pro sprint do kopce. Nechybělo ani občerstvení a nikomu se nechtělo domů. V neděli se nám bohužel podařilo odběhat jen jedno kolo.Pršelo a pršelo. Více najdete v rubrice Společenský život. Již ted plánujeme další trénink v červenci.
bou dobeh
bou dobeh2


1.5. a 2.5. proběhl trénink coursingu v Lipová-lázně.Pořadatelé Penzion Zátiší a Český pes. Akce se úžasně vydařila a vítězové si odnesli krásné medaile a nádherný dosrt. Celý článek a více fotek najdete v rubrice Společenský život. Moc se všichni těšíme na příště.
coursing
coursing
Na jaro připravujeme novinku!
Pro pejsky našich hostů a přátel chystáme možnost zkusit si zaběhat coursing anebo agility. Nemusíte mít žádné zkušenosti a přesto si to se svým pejskem opravdu užijete.Svátky máme za námi a Silvestr byl ve velkém stylu jako obvykle
V rubrice "Společenský život" přibývají texty a fotky
V rubrice "Ubytování" jsem přidali nové fotečky koupelen a kuchyňky
Také v rubrice Fotografie jsou nové obrázk
Těšíme se na vás v zimní sezóně 2010.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Otmar Otmar | E-mail | Web | 1. března 2012 v 12:43 | Reagovat

Moc pěkný blogík. Zase někdy mrknu

2 Mirek Mirek | Web | 19. prosince 2012 v 14:30 | Reagovat

Ten lázeňský areál jste vybrali opravdu dobře, máte u mě jedno velké významné plus :) Ať se vám daří a pejsci poslouchají

3 BenyX BenyX | E-mail | 16. ledna 2017 v 17:12 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

4 FelixY FelixY | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:56 | Reagovat

Velmi zajímavý blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama